Cumartesi , 25 Haziran 2016
Son
Buradasınız: Anasayfa » Yazılım » Silinen fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz

Silinen fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz

Silinmiş resimleri kurtarma programıFotoğraflar diğer dosyalara nazaran genelde çok daha fazla duygusal değer taşır; bu yüzden kazara bir resmin veya resim klasörünün silinmesi gerçekten de kalp krizi yaratacak düzeyde dramatik bir durumun yaşanmasına neden olabilir.

Örneğin bir medya kartını bilgisayarınıza ya da kameranıza taktığınızda dosya veya dosyalarınızın bozuk ya da kartın biçimlendirilmemiş olduğunu görmek gibi. Neyse ki diğer dosya türleri gibi resim dosyalarını da kurtarmak göreceli olarak oldukça kolay. Eğer problem kameranızın medya kartını okumuyor olmasıysa, kartı bir de PC’nizde veya başka bir kamerada deneyin.

Dürüst olmak gerekirse böyle bir durumda başarı oranı pek de yüksek değil, fakat problemin ciddiyetini kavramaktan kimseye zarar gelmez. Eğer herhangi bir noktada kart için format işlemi başlatılırsa kesinlikle hayır deyin. (Tahmin edebileceğiniz gibi bu, durumu içinden çıkılmaz bir hale sokacaktır.)

Resimlerinizi kurtarmak üzere hazırlanmış birbirinden kusursuz birkaç araç işinize yarayabilir. ZAR(www.z-a-recovery.com) ücretsiz bir program değil fakat geliştiricileri tarafından süre kısıtlamalı bir sürüm sağlanıyor ve bu sürüm resim kurtarma fonksiyonunu hiçbir sınırlama olmadan kullanıcılara sunuyor.

PC Inspector Smart Recovery (www.pcinspector.de) ve Art Plus Digital Photo Recovery(www.artplus.hr) araçlarının ikisi de tamamen ücretsiz ve dosya bulma/kurtarmada eşit düzeyde yetenekliler.

Kaynak:bilgisizsayar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>