Pazartesi , 27 Haziran 2016
Son
Buradasınız: Anasayfa » GÜNCEL » Facebook’ta yeni profil sayfasına geçiş

Facebook’ta yeni profil sayfasına geçiş

Facebook new profil page / Facebook yeni profil sayfasıArkadaşlar biliyorum bu konuyu açmakta biraz geç kaldım.Şu an tam hatırlayamadığım bir yazımda facebook hesabımı kullanmayı bıraktığımı yazmıştım laf arasında, bu yüzden face deki yenilikler konusunda genelde fransızım… Her neyse bu sefer konu şu; facebook, kullanıcı profillerine yeni bir görünüm kazandırmış. Şuan yeni profile geçiş yapmayanlar eski profili sorunsuz kullanabiliyorlar. Makalenin sonuna yeni facebook profili tanıtım videosunu ekledim. Yeni profili ön izleme niyetine videoyu izleyebilirsiniz.

Hadi; “yenilik iyidir, güzeldir, arada lazım” deme kıvamında geldiyseniz,http://www.facebook.com/about/profile/” adresine gidin, ve sayfanın en altına inin. Alt sağda yeşil bir buton göreceksiniz, üzerinde yeni profile geçişle alakalı yazısı olan…

O butona tıkladığınızda geri dönüşümü olmayan (ben eski görünüme dönme yolunu bulamadım :) ) bir yola giriyorsunuz, yeni profil görünümüne kavuşuyorsunuz. (Hayırlı olsun!)

Birde konuyla alakalı haberino.com sitesinde yer alan bir makaleyi buraya koymak istedim.

Facebook’taki tasarım yenilikleri sürüyor. Bu sefer de kullanıcı profil sayfalarında bazı değişiklikler yapıldı. Bunların arasında yeni bir biyografi sayfası, özel arkadaşlar bölümü, yeni bir deneyimler sayfası, daha da geliştirilen fotoğraf ve arkadaşlar sayfaları yer alıyor. Facebook yöneticilerinden Josh Wiseman tüm bu yeniliklerin kademeli bir şekilde hayata geçirileceği ve gelecek yılın başından itibaren tüm kullanıcıların bu yeni profil sayfalarına geçirileceğini belirtti. Ancak isteyenler hemen bu yeni profil sayfasını kullanmaya başlayabilir.

Yeni profil sayfasının en üstünde yeni bir biyografi bölümü yer alıyor. Bu bölümde konum, okul, iş gibi bilgiler ve bir dizi fotoğraf yer alıyor. Bu fotoğraf dizisinde hangi fotoğrafların görüneceği kullanıcı tarafından belirlenebiliyor. Kullanıcının duvarındaki durum güncellemeleri ve paylaşımlar bu biyografi bölümünün altında yer alıyor. Profil sayfasının sol sütununda yer alan arkadaşlar sayfasında ise ister tüm arkadaşlarınızı, isterseniz sadece oluşturduğunuz bir arkadaş grubunun altında listelediğiniz arkadaşlarınızı görüntüleyebiliyorsunuz. Profil fotoğrafın hemen altında yer alan menüden ulaşabileceğiniz “Bilgiler” bölümü ise aktivite ve ilgi alanlarınızı paylaşabileceğiniz bir alan. Aslında burada gördüğümüz bilgiler yeni değil, ancak daha önce farklı bölümlerde olan ayrıntılar tek bir sayfaya toplanınca daha derli toplu bir görünüm elde edilmiş.

Soldaki profil fotoğrafının altındaki menüden ulaşılabilen bir başka bölüm olan Fotoğraflar sayfası da Facebook’un fotoğraf görüntüleme alanında yaptığı son yeniliklerden etkilenmiş. Artık sayfayı aşağı doğru kaydırdıkça yeni fotoğrafların yüklendiğini göreceksiniz. Yenilenmiş arkadaşlar sayfasında da benzer bir görüntüleme tekniği kullanılmış.

Facebook’un yeni kullanıcı profili sayfasını daha verimli bulduğumuzu söyleyebiliriz. Ancak gelen yeniliklerin yanında esas içeriğin yer aldığı orta sütunun daraldığını, sağ sütunun ise biraz daha genişlediğini görüyoruz. Bu sağ sütun ise çoğunlukla reklamlara ayrılmış. Sanıyoruz ki, Facebook bu yeni profil sayfasını hazırlarken kendine yeteri kadar fazla reklam alanı açmayı da planlamış. Ne kadar çok büyük alanda gösterim, o kadar dikkat çekme, tıklama ve para kazanma demek.

Arkadaşlar unutmadan aslında burada video olacaktı ama bir türü çekemedim videoyu üstüne üslük pc ye virüs kaçtı, sözünü ettiğim yeni facebook profil görünümü tanıtım videosu bu linkteki video …”http://www.facebook.com/about/profile/

3 yorum

  1. yeşil butonu bnde buladımm

  2. ya yeşil bir buton yok deli oldum yapamadım lütfen tam açıklayıcı bişey yazarmısınız.

  3. yesil bi buton yokk :((((

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Just a moment...
DDoS protection by CloudFlare
Ray ID: 2b9559f8818d2b34