Cumartesi , 25 Haziran 2016
Son
Buradasınız: Anasayfa » OYUN » Crysis 2′den yeni görüntüler ve oyun fragmanı

Crysis 2′den yeni görüntüler ve oyun fragmanı

Crysis 2 : 2010 da çıkabilirCrysis 2′nin videosunu ve oyundan bazı görüntüleri koymadan önce Crysis’in ilk çıktığı zamanları sizlere anımsatmak istiyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam Crysis ilk olarak 2007 yılının başlarında piyasaya sürülmüştü. Oyunun çalışır halini ilk defa okuldaki programlama hocasının laptobunda görmüştüm. Arkadaşlarla ağzımız açık vaziyette izlerdik(Hoca şov yapıyordu). Elimizdeki bilgisayarlar oyunu mimimum özelliklerde çalıştırmaya bile yetmiyordu. Oyunun o gerçekçiliği, oyundaki su dalgalanmaları, ağaçların gövdelerine çarpan kurşunların ağaç kabuklarını dağıtması(parçaların dağılış şekilleri), dokuların detayları gerçeğe yakındı. Tabi hal böyle olunca içimizdeki oyun oynama isteği bizleri internet kafelere ya da yeni bilgisayar alan arkadaşların bilgisayarlarına doğru itmişti. Üstüne birde oyunda Türkçe konuşulması bizleri oyuna daha fazla bağladı. Oyunda her ne kadar Türkçe konuşulsa da Amerika’nın dünyanın kurtarıcısı gibi gösterildiği açıktı. Ancak oyunun albenisi amerikan propagandasını (propaganda: örgütlü olarak inandırma etkinliği; bir düşünceyi savunanların çıkar veya görüşlerine uygun düşecek biçimde ve yandaşlarını çoğaltmak amacıyla insanların tutum ve davranışlarını değiştirme etkinliklerinin tümü.) biraz geri plana atıyordu. Herşeye rağmen oynadığım ve oynarken çok fazla haz aldığım aksiyon oyunuydu.

Daha sonra Crysis Warhead çıktı. Bazıları hala Warhead’ı crysis 2 diye nitelendiriyor, ama crysis warhead ilk crysis de yarım kalan hikayeyi tamamlıyor üstelik diğerine nazaran çabuk bitiyor. Warhead da Crysisin devamı olduğu için oyunu yadırgamadım bir kaç günde oyunu bitirdim. Ardından internette Crysis 2 ne zaman çıkacak, çıkış tarihi ne zaman falan diye aramalara koyulmuştum.

2009′da Crytek firması Crysis 2 yi kesinlikle çıkarmayacaklarının altını çizmişti, ama 2010 için birşey dememişti. Oyunun 2. versiyonunun çıkış tarihi henüz belli olmasa da internette crysis 2 ye ait bazı görüntüler ve fragmanlar yayılmaya başladı. Bence bunlar Crysis 2 nin 2010 da piyasaya sürüleceğinin belirtileri… Crysis 2′nin CryEngine 3 grafik motoru üzerine kurulu olacağı söylentileri var. Umarım oyunu fazla kastırmazlar ve biz kullanıcılar oynarken bilgisayarlarımız yüzünden çileden çıkmayız. Zaten oyunun diğer sürümlerinide (crysis ve warhead) full performansta oynayacak bilgisayar bulamamıştım, yine öyle olmasını istemiyorum.

Eğer bu sene Crysis 2 çıkmazsa meydan Dark Void’e kalır diye düşünüyorum. Çünkü Dark Void’de kullandığı teknolojiler bakımından hafife alınacak bir oyun olmayacak. (Dark void ile ilgili yazım)

Crysis 2: Oyundan görüntüler

Crysis 2 oyunundan ilk görüntüler ve oyun fragmanı, oyun kısa videosu

Crysis 2 oyunundan ilk görüntüler ve oyun fragmanı, oyun kısa videosu

Crysis 2 oyunundan ilk görüntüler ve oyun fragmanı, oyun kısa videosu

Crysis 2 oyunundan ilk görüntüler ve oyun fragmanı, oyun kısa videosu

Crysis 2: Video Oyun Fragmanı HD Kalitesinde

3 yorum

  1. crysis 2 yi aldım oynadım bitirmek uzereyim cok gzl full ultra hırhta oyniyorum cok gzl bi oyun 150 dolara aldım cevat yerliyi tanıyorum o ver dei

  2. Ne bekliyordunuz? Crysis 2 ‘nin nasıl bitirildiğini gösteren 1 saatlik film mi? Ki bitmemiş bir oyundan kaç dakikalık fragman istiyorsunuz? Sıkıntınız varsa mail atalım iletişime geçelim oyun geliştiricileriyle… (Ne insanlar var….)

  3. vay be ne fragmanmış… insan utanır be bunu eklerken buraya… puuuuuu :@

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>