Cuma , 1 Temmuz 2016
Son
Buradasınız: Anasayfa » GENEL » TTNET Tivibu nedir, nasıl kullanılır?

TTNET Tivibu nedir, nasıl kullanılır?

Tivibu ücretlendirme,tivibu nasıl kullanılır?,Tivibu nedir?TTNET Tivibu nedir?

TTNET, beklenen ürününü duyurdu. Popüler TV kanallarını, izleyemediğiniz program ve dizileri, filmleri, müzikleri ve daha fazlasını netten izleyebilirsiniz.

TTNET’in bir süredir test ettiği Tivibu ürünü, resmi olarak duyuruldu. Televizyonu internet üzerinden bilgisayarınıza taşıyan bu hizmet sayesinde çok uygun fiyata devasa bir arşive ulaşmanız mümkün.

Tivibu.com.tr üzerinden ulaşılan serviste, 61 ayrı TV kanalını bulmanız mümkün. Bu kanalları anlık olarak canlı bir şekilde izlemenin yanı sıra 1 hafta geriye dönük tüm programları da seçerek izleyebiliyorsunuz.

Tv programlarının dışında popüler DVD’lere, belgesellere ve müziklere de bu arşiv üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Gündemde olan sinema filmlerini yine çok uygun fiyatlar karşılığında kiralamanız da mümkün.

Teknoloji sitesi ShiftDelete editörlerinin TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ile gerçekleştirdiği röportajda, Tivibu servisi hakkında bilinmesi gereken her şeyi izleyebilirsiniz.(Makalenin devamında…)

Çözünürlük Nasıl Olacak?

Tivibu hizmetinde standart çözünürlük 640×480. Şimdilik seçenekler arasında olmayan HD (Yüksek çözünürlüklü) görüntü seçeneği ise firmanın ileriki planlarında mevcut. Görüntü kalitesinin internet hızınıza göre ayarlandığını da hatırlatalım.

Tivibu.com.tr üzerinden indirilecek olan küçük bir yazılım sayesinde bu platforma ulaşmak mümkün. Yazılım, Microsoft’un Silverlight teknolojisini kullanıyor. Bu da demek oluyor ki; Tivibu hizmeti şu anda sadece Windows platformunda kullanılıyor. Mac ve Linux kullanıcıları şimdilik faydalanamıyor.

TTNET Pazarlama Müdürü Murat Onuk, Mac ve Linux platformları için çalışmaların devam ettiğini ve kısa süre sonra bu platformlarda da Tivibu hizmetinin verileceğini açıkladı.

Kota Ne Olacak?

Tivibu hizmetinde izlenen videolar, kullanıcının aylık kotasından düşecek. İçerik video olunca, kotanın önemli bir bölümü de bu videolara gidecek anlamına geliyor.

Okurlarımız adına bu durum hakkında detaylı bilgi almak için yetkililere 1 saatlik video izlemenin ne kadar kota kullandığını sorduğumuzda aldığımız bilgiler şöyle;

•300Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 132 Mbyte/saat
•4GB tarife ile 30 saat, 6GB tarife ile 46 saat Tivibu kullanılabiliyor.
•600 Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 264 Mbyte/saat
•4GB tarife ile 15 saat, 6GB tarife ile 23 saat Tivibu kullanılabiliyor.
•1000 Kbit/sn ile 1 saat kota tüketimi: 439 Mbyte/saat
•4GB tarife ile 9 saat, 6GB tarife ile 14 saat Tivibu kullanılabiliyor.
Bu da demek oluyor ki, TTNET müşterilerinin büyük kısmını kullanan 4 GB kotalı kullanıcıların bu hizmetten faydalanırken dikkatli olmaları gerekiyor.

Zira, TV izleme alışkanlığı yüksek olan bir ülkede kullanıcılar beklediklerinden fazla internet faturaları ile karşılaşabilirler. Eğer TV alışkanlığınızı TTNET’in bu servisi üzerinden devam ettirecekseniz, seçmiş olduğunuz tarifeyi bir kez daha değerlendirmeleri gerekiyor.

Paket Seçenekleri ve Fiyatlar

TTNET, Tivibu servisinde 2 farklı paket seçeneği sunuyor. Standart Paket’te yerli ve yabancı tv kanalları, 1 hafta geriye dönük arşivi izleme seçenekleri mevcut.

Standart Plus Paket içerisinde ise yerli ve yabancı film ve dizi arşivi, belgeseller, yaşam ve eğlence programları gibi Seç-İzle özelliği olan içeriklere ulaşılabiliyor.

Nisan sonuna kadar 1 YTL’ye tüm seçeneklere abone olurken, 1 Mayıs’tan itibaren Standart Paket için ayda 1 TL, Standart Plus Paket için ise ayda 4 TL ödemeniz gerekiyor.

ShiftDelete editörlerinin TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz ile yaptığı Tivibu Röportajı

Bir yorum

  1. atlık 1 tl diyorsunuz daha sonra 4 tl diyorsunuz bize neden 10 tl geldi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>