Pazartesi , 30 Mayıs 2016
Son
Buradasınız: Anasayfa » GENEL » Cumhuriyet Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler (2011-2012)

Cumhuriyet Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler (2011-2012)

ÖN KAYIT VE KESİN KAYIT HAKKINDA DUYURU

 

Cumhuriyet üniversitesi yeni kayıt tarihleriÜniversitemizde 2011-2012 eğitim-öğretim yılından itibaren ilk defa ÖN KAYIT SİSTEMİ ile kayıt yapılacaktır. Ön Kayıt Sistemi ile, Cumhuriyet Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilerimizin zamandan kazanmaları hedeflenmiştir. Bu kapsamda kesin kayıt tarihlerinden önce ön kaydını internet üzerinden yapan öğrencilerimiz kesin kayıt zamanında Üniversitemize gelerek istenen evrakları fakülte ve yüksekokullara teslim edip kesin kayıtlarını yaptırmış olacaklardır. Ön kaydını yaptırmayan (mazeretlerini resmî evrak ile ispat edenler hariç) öğrencilerin kesin kaydı kabul edilmeyecektir.

Ön Kayıt Başlama ve Bitiş Zamanı: 22.Ağustos.2011 Pazartesi – 02.Eylül.2011 Cuma
Kesin Kayıt Tarihleri: 05.Eylül.2011 Pazartesi – 09.Eylül.2011 Cuma
Derslere Başlama Tarihi: Sağlık Bilimleri Fakültesi 13.Eylül.2011 Pazartesi
Diğer Tüm Fakülte/Yüksekokullar: 19.Eylül.2011 Pazartetesi

ÖN KAYIT VE KESİN KAYIT İÇİN UYGULANACAK ADIMLAR

 

 1. Öğrenciler bulundukları yerlerdeki Ziraat Bankasının aşağıdaki hesaplarına TC kimlik numarası ile dosya ücretini ve öğrenci katkı (harç) payını yatırmalıdır. Ön Kayıt sistemi bu ücretlerin yatırıldığını kontrol edecektir. Ön kayıt sistemi bir kaç saat sonra ücretlerini yatıran öğrenciye sisteme giriş yapma iznini verecektir (Kredi ve Yurtlar Kurumuna katkı kredisi için müracaat eden örgün öğretim öğrencileri katkı payını yatırmayacaklardır). Öğrencinin yatırması gereken katkı payı ve öğrenim ücretleri Ziraat Bankasına gönderilmiştir. Yatıracağınız ücreti ön kayıt sistemine TC numaranız ile girerek öğrenebilirsiniz. Bankaya gönderilen ve ön kayıt sisteminden görülen ücretler aynısı olup yatırmanız gereken asgari miktarı göstermektedir. Bu miktar yatırmanız gereken ücretin 1. taksidi olup bahar döneminde (şubat ayında) Kredi Yurtlar Kurumunun güncelleyeceği yeni meblağlara göre 2. taksit ödenecektir.

  - Tüm öğrenciler dosya ücreti olan 40 (kırk) TL. yatırmalıdırlar.
  - Örgün Öğretim Öğrencileri katkı payı ücretini yatırmalıdır.
  - İkinci Öğretim Öğrencileri öğrenim ücreti yatırmalıdır.DİKKAT : Ziraat Bankasının Türkiyedeki tüm şubelerinden ücret yatırabilirsiniz. Ücreti yatırırken banka memuruna “CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL TAHSİLAT HESABINA” dosya ve katkı payı ücreti yatırmak istediğinizi mutlaka belirtiniz ve kesinlikle havale ücreti ödemeyiniz.
 2. Ücretinizi yatırdıktan birkaç saat sonra Ön Kayıt sistemine TC Numarası ile giriş yaparak sizden istenen bilgileri cevaplandırınız. Saat 15:00′ten sonra yatırılan ücretlerin sisteme aktarılması ertesi güne kalabilir. Bu nedenle ön kayıt sistemine giremiyorsanız ertesi gün saat 09:00′dan itibaren tekrar deneyiniz.
 3. Kesin kayıt haftasında kayıt için gerekli belgeleri fakülte ve yüksekokullarınıza teslim ederek kayıt işlemlerinizi tamamlayınız.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

 1. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz).

 2. Aday 0,15 katsayısından veya ek puandan yararlanarak veya sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi METEM orta öğretim programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

 3. 6 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

 4. Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna kayıt yaptıracak öğrencilerin tam teşekküllü resmî bir hastaneden sağlık kurulu raporu almaları gerekmektedir.

 5. Ziraat Bankası şubelerine yatırmış olduğunuz Dosya Ücreti ve Katkı Payı/Öğrenim Ücreti dekontları.

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

 

 1. Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
 2. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle Üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.
 3. Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
 4. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
 5. Sağlıkla ilgili programlara kayıt yaptıracak adaylar sağlık kurulu raporu almak zorundadırlar.
 6. Gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

 • Bankada görülen ücretin tamamını mı yoksa yarısını mı yatıracağım? Bankada görülen miktar katkı payının 1 nci taksidi olup bahar döneminde geri kalan miktarın yatırılması gereklidir. Bu nedenle bankada ne görünüyorsa yatırmanız gerekmektedir.
 • Ücretimi yatırdım ancak ön kayıt sistemine giremiyorum? Tahsilat bilgisi henüz bankadan üniversitemize transfer edilmemiştir. Parasını yatıran öğrencilerin hiç bir zaman hakkı kaybolmayacaktır. Ertesi gün tekrar deneyiniz.
 • Özel yetenek sınavı ile üniversitenizi kazandım ancak Ön Kayıt Sistemine giriş yapamıyorum. Özel Yetenek sınavı sonuçları ilgili birimden Bilgi İşlem merkezine ulaştırıldıktan bir gün sonra sistem açılacaktır. Açılan bölümler buradan yayınlanacaktır.
 • Katkı Payımı/Öğrenim Ücretimi fazla yatırmışım. Fazlasını nasıl alabilirim?. Ziraat Bankası yetkilisi “aynı gün içinde olmak şartı ile yatırdığınız şubeden fazla ücretin geri alınabileceğini, daha sonraki günlerde ise iadenin sözkonusu olamayacağını” bildirilmiştir. Aynı günü kaçırmış öğrencilerimiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na dilekçe ile başvurması halinde fazlaca yatırılan ücretleri Ziraat Bankası Sivas/Kampus Şubesinden iade edilebileceklerdir.

ÖĞRENCİ ÖN KAYIT SİSTEMİ
2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılında Üniversitemizi Kazanan Öğrenciler İçin

http://ubs.cumhuriyet.edu.tr/index_onkayit_jsp.html

Not: Sistem 22.08.2011 Pazartesi çalışmaya başlayacaktır.

http://www.cumhuriyet.edu.tr/

19 yorum

 1. dostum harç paraları kalktı diye biliyorum, emin olmak istersen üniversitenin öğrenci işlerine bir telefon et istersen… Hayırlı olsun bu arada :)

 2. BEN ÖN KAYIT YAPMADAN ÖNCE HARC PARASINI YATIRMAK ZORUNDAMIYIM İKİNCİ ÖGRETİMİM. BENİM KESİN KAYIDIM 3-7 EYLUL ARASIMIDIR. EGER DEGLSE HENGI GÜNDÜR? BEN GIDA MÜHENDISI BÖLÜMÜNE KAYIT OLACAGIM. LÜTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ EFENDİM..BU ARADA SİTENİZE HAYRANIM İSTEDİGİM HER BİLGİ ELİMİN ALTINDA YANİ TESEKKÜR EDERİM????

 3. dosyaa ücretini eve dosya geldikten sonra mı yatırcaz? eve dosya gelmeden öncede yatırabilirmiyiz ?

 4. ön kayıt işlemini yapabilen arkadaş var mı tc yi anne ve baba ismini yazıyorum fakat hata veriyor

 5. arkadaslar bu teknoloji fakültesi hakkında biligisi olan varsa yardımcı olabilir mi ? myo okullarının 4 yıla çıkarıldığını okudum…önlisans mezunlarının sınavsız lisans tamamlama hakkı verildiği yazıyor bilgisi olan varsa yazabilir im ?

 6. ben harç paramı yatırdım fakat intteki hesap numarasına degil direk tc num ile yatırdı banka ve hala ön kayıt sitesinde yatırılmamış olarak gözüküyo böyle yatıran arkadaslar varsa bana yardımcı olabilir mi bi sorun oluyo mu ayrıca ön kayıt 9 eylüle mi uzatıldı kesin kayıt yapılırken ön kayıtta yapılabiliyo mu rektörlük öyle bi açıklama yaptı sanırım

 7. ön kayıt ayın 9 una kadar uzatıldu galiba

 8. eğitim fakültesi kesin kayıt gününü bilen arkadaşlar yardımcı olurmusunuz.

 9. her fakültenin ayrı bi kayıt günü oluyormus galiba.bu kanu hakkında bilgi verirmisiniz?

 10. harç parasını ve doaya üçretini yatırdım ama siteden ön kayıt yapamıyorum site birtürlüaçılmıyor ne yapaçağız bide 9günlük tatil war ark nasıl olaçak bıryardmcı olursanıs çok sewinirim

 11. parayı yatırdım ön kayıt ıcın sıteye gıreyım dedım gırıs yapamıorum bole sacmalık olur mu yaa bı kac gune on kayıt suresı bıtecek ınsanları bu kadar tereddute dusurmek ne kadar dogru?? 2 eylulule kadar kayıt yaptıramazsam bunun sorumlusu kım olacak bunları neden dusunmuor cumhuruyet unıversıtesii……

 12. ben ön kayıt yaptırmak için harç paramı yatırdım ama okulun gönderdiği hesap numarasına yatrmamz gerekiyormus bana öyle bi hesap numrası verlmedi tc kimlk numramı istediler verdm yatracagm ücret bankada cıktı ve harç parsını yatrdıktan sonra ön kayıt yapılıcagı belrtildi ama cumhuriyet üniversitesi stesi açılmıyor ön kayıt için tc anne baba adı yazan bişey vardı stede o yok..siteye giriş yapamıyorum ..ya ayın 2 sine kadar yaptramassam kesnin kayıt tarihinde kayıt yapmıyolar bana yardımcı olurmusunz..lütfenn

 13. saglık hizmetleri m.y.o kesin kayıt günü belli mi ark lar?

 14. Üniversitenin sunucularındaki problem 1-2 gün içinde düzeltilir muhtemelen. İçiniz rahat olsun.

 15. ben ön kayıt yaptırmak için harç paramı yatırdım fakat cumhuriyet üniversitesi stesi açılmıyor ön kayıt için tc anne baba adı yazan bişey vardı stede o yok..su cumhuriyet gazetesi çıkyor..ya ayın 2 sine kadar yaptramassam bana yardımcı olurmusunz..

 16. Pınar bence en doğru cevabı fakültenin öğrenci işlerinden alabilirsin. Onlar seni yönlendireceklerdir.

 17. şimdi ben bölüm deiştirmeyi düşünüorm cum da kimya okuyorum fakat cum fen bılgisi ögretmenligi geldi oraya gecıcem fakat ne yapmam gerektıgını bılmıorum derslerımı saydıra bılıo muyum ogrenım harç neye gore olucak bunlara bı cevap alabılır mıyım acaba?

 18. Kesin kayıtların 05.Eylül.2011 Pazartesi – 09.Eylül.2011 Cuma tarihleri arasında olacağı yazıyor.

 19. cumhuriyet üniversitesi iktisat fakültesi kesin kayıt gününü bilen var mııı bana yardımcı olur musunuzzzz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>