Çarşamba , 29 Haziran 2016
Son
Buradasınız: Anasayfa » GENEL » Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler (2013-2014)
Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler (2013-2014)

Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler (2013-2014)

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ  2013-2014  ÖĞRETİM YILI YENİ KAYIT İŞLEMLERİ

Ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri olan Afyon Kocatepe Üniversitesinde eğitim alacak olmanız nedeniyle sizi tebrik ediyoruz. Tüm üniversitelerde olduğu gibi, üniversitemizde de kayıt işlemleri 02-06 Eylül 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. İlk kayıt işlemleri ile ilgili her adımı titiz bir şekilde yerine getirirseniz yapacağınız kayıt sorunsuz bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

İNTERNETTEN ÖN KAYIT İŞLEMLERİ

 • Önkayıt işlemleri için tıklayınız.  (19 Ağustos 2013 tarihinde sistem açılacaktır.)
 • İnternete bağlı bir bilgisayardan yukarıdaki adresine bağlanınız, açılan pencereye TC Kimlik numaranızı, baba adınızı ve doğum yılınızı yazıp giriş tuşuna basınız.
 • Gelen ekranda ÖSYM’den aldığımız bilgiler mevcut olup, bu bilgiler içerisinde eksik veya yanlış bilgi olması durumunda düzeltmeleri yapınız. ÖSYM’de mevcut olmayan diğer kişisel bilgileriniz boş olarak gelecektir, bu alanları doldurunuz.
 • Tüm alanları doğru bir şekilde tamamlayıp “Kaydet” tuşuna basınız. Sistem eksiklik veya hata olması durumunda size uyarı verecektir. Bu hataları düzeltip tekrar “Kaydet” tuşuna basınız. Kaydetme işlemini tamamladıktan sonra “Yazdır” tuşuna basarak yazıcıdan çıktısını alınız.
 • Ön kayıt işleminiz bitmiştir. Çıktısını aldığınız öğrenci ön kayıt belgesinin altındaki tarih ve imza alanını doldurunuz. 02-06 Eylül 2013 tarihleri arasında yerleştirme sonuç belgesinde sizin için belirtilmiş olan tarihte kesin kayda gelirken aşağıdaki evraklarla beraber “Öğrenci Ön Kayıt Belgesi”ni de getirerek kayıt bürosundaki görevlilere teslim ediniz.
 1. Mezuniyet belgesinin aslı
 2. 4,5 cm X 6cm boyutunda 6 adet fotoğraf
 3. Öğrenci katkı payı makbuzu (Sadece İkinci Öğretim Öğrencileri)
 4. Afyon Sağlık Yüksekokulu bölümlerine kayıt yaptıracak öğrencilerin resmi yataklı tedavi kurumlarından alacakları sağlık kurulu raporu.
 5. Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı programına kayıt yaptıracak öğrenciler için ÖSYM kılavuzunda yer alan açıklamalardan 122 nolu koşulda belirtilen şartlara uygun sağlık raporu

ÖĞRENİM ÜCRETİ VE KATKI PAYI

İkinci Öğretim ve Uzaktan Öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenim ücretlerini Vakıflar bankasına yatıracaktır. Öğrenim ücretleri her yıl bakanlar kurulu kararı ile belirlenmektedir. Öğrenim ücretleri Vakıfbank ödeme gişelerinden, ATM makinelerinden veya internet bankacılığı üzerinden herhangi bir havale ücreti ödenmeden Öğrenci Numarası girilerek yapılabilir (Öğrenci Numarası İnternetten yaptığınız Önkayıt formunun üzerine yazmaktadır. Ayrıca http://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx linkinden TcKimlik numaranızı girerek öğrenci numaranızı öğrenebilirsiniz.). Bankada Öğrenci numarası girildiğinde ödenmesi gereken tutar karşınıza otomatik olarak gelecektir. Banka dekontu da kayıt sırasında görevlilere teslim edilecektir. Yatırılması gereken miktar duyurunun alt kısmında belirtilmiştir.

UYARILAR

 • Evrakları teslim edip öğrenci belgenizi aldığınızda kayıt işleminiz sona erecektir.
 • Kesin kayıt için bizzat başvurmanız gerekmektedir. Postayla kayıt yapılmaz.
 • Kesin kayıt için istenilen belgelerin onaysız sureti ve fotokopisi kabul edilmez. Aslını getirdiğiniz takdirde onay işlemi üniversitemizde de yapılabilecektir.
 • Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
 • Bu aşamadan sonra kitap satış bürosuna uğrayıp gerekli kitaplarınızı alabilirsiniz.

MUAFİYET VE YETERLİK SINAVLARI

1. Üniversitemizin bir çok biriminde okutulmakta olan temel bilgisayar bilgisi içerikli dersler için ve Yabancı Dil I ve II dersleri için muafiyet sınav tarihleri daha sonra belirtilecektir. Belirtilen derslerden Muafiyet sınavına girecek öğrencilerin ön kayıt formunda ilgili kutucukları işaretlemeleri gerekmektedir.

2. İngilizce hazırlık sınıfı olan bölümleri tercih eden öğrenciler için İngilizce yeterlik sınavı yapılacaktır. Yeterlik sınavından geçenler İngilizce hazırlık sınıfından muaf tutulacaklardır. Seviye belirleme sınav tarihi daha sonra belirlenecektir. Hazırlık sınıfına kayıt yaptıran tüm öğrencilerin bu sınava katılmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için lütfen Yabancı Diller Yüksekokulunun web sayfası olan http://ydy.aku.edu.tr adresini ziyaret ediniz.

BİLGİSAYAR EDİNME KONUSUNDA TAVSİYE

Üniversitemizin tüm birimlerinde öğrencilerin uygulamalı eğitim ihtiyacını karşılamak için yeterli sayıda bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. Ancak; üniversitemizde bazı dersler uzaktan eğitimle yapıldığından öğrencilerin birer adet taşınabilir bilgisayar edinmeleri yararlı görülmektedir. Bunun için sosyal, fen ve sağlık içerikli programları kazanan öğrencilerin birer netbook özellikli bilgisayara, mühendislik programlarını kazanan öğrencilerin ise birer notebook özellikli bilgisayara sahip olması tavsiye edilmektedir.

EĞİTİM-ÖĞRETİMİN BAŞLAMASI

2013–2014 Eğitim-Öğretim yılı tüm birimlerimizde 16 Eylül 2013 tarihinde başlayacaktır.

KİTAPLAR

Kayıtlar sırasında birinci sınıfların ortak dersleri için kullanılan kitapların bedeli olan 100 TL’nin öğrencilerin yanında bulundurulması rica olunur.

ULAŞIM

Türkiye’nin tüm illerinden ilimize kara ve demir yolu ile ulaşım mümkündür. Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü ve Öğrenci Kayıt bürosu Afyonkarahisar-Eskişehir yolu üzerinde bulunan Ahmet Necdet Sezer yerleşkesindedir. Kampüsümüze şehir merkezinden minibüsler ve halk otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Afyonkarahisar tren istasyonu şehir merkezinde, şehirlerarası otobüs terminali ise çevreyolu üzerindedir. Otogardan il merkezine yarımşar saatlik ara ile karşılıklı servisler bulunmaktadır.

Öğrenci kayıt işlemleri, kampüs alanımız içerisinde  yapılacaktır. Kayıt merkezine otobüs terminalinden ulaşım, her gün sabah 09:00-17:00 saatleri arasında şehirler arası otobüs terminaline ait servis otobüsleri ile ücretsiz olarak sağlanabilecektir.

BARINMA

Kredi ve yurtlar kurumu yurtlarında barınma imkanı bulamayan öğrenciler için Afyonkarahisar il merkezinde ve ilçelerde çok sayıda özel öğrenci yurdu ve pansiyon bulunmaktadır. Özel yurtlarla anlaşma yapılırken yurtların Milli Eğitim Müdürlüğünden alınmış ruhsatlarının sorulması yararlı olacaktır. Ayrıca özellikle il merkezinde öğrenciler kiraladıkları evlerde de barınma imkanına sahip olabilirler.

Üniversitemizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, öğrenim hayatınızda başarılar dileriz.

ÖĞRENİM ÜCRETİ VE KATKI PAYI MİKTARLARI

Bakanlar Kurulu 2013-2014 Öğrenim ücreti katkı payı ücretleri henüz açıklanmamıştır.

Normal öğretime kayıt yaptıracak öğrenciler, katkı payı yatırmayacaktır. İkinci öğretimde ve uzaktan öğretimde öğrenim görecek öğrencilerin öğrenim ücretleri aşağıda belirtilmiş olup, en yakın Vakıfbank ATM ‘lerinden ve banka şubelerinden yatırılabilir.

GEÇEN YILIN KATKI PAYI MİKTARLARI

BAKANLAR KURULU TARAFINDAN AÇIKLANAN 2012-2013 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

OKULU

 BİRİNCİ DÖNEM ÖĞRENİM ÜCRETİ

1

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ (FEN PROGRAM)

640,50 TL

2

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ (SOSYAL PROGRAM)

481,00 TL

3

İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAK.

577,50 TL

4

TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ.

573,30 TL

5

EĞİTİM FAKÜLTESİ

513,50 TL

6

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ

764,50 TL

7

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

764,50 TL

8

AFYON SAĞLIK YO

577,50 TL

9

ATATÜRK SAĞLIK HİZMETLERİ MYO

385,00 TL

10

BOLVADİN UYG.BİL.YO

577,50 TL

11

TURİZM İŞL.VE OTELCİLİK YO

385,00 TL

12

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

İKİNCİ ÖĞRETİM YOKTUR

13

DEVLET KONSERVATUARI

İKİNCİ ÖĞRETİM YOKTUR

14

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU

İKİNCİ ÖĞRETİM YOKTUR

15

TÜM MESLEK YÜKSEK OKULLARI

385,00 TL

16

UZAKTAN EĞİTİM MESLEK YÜKSEK OKULU

385,00 TL

Yurtlarla İlgili Bilgiler

Dikey Geçiş Öğrencilerine

KAYIT TARİHLERİ

2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YENİ KAYIT TARİHLERİ
KAYIT TARİHİ BİRİMLER
 02.09.2013
BOLVADİN MESLEK Y.O.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
TIP FAKÜLTESİ
TURİZM FAKÜLTESİ
 03.09.2013
ATATÜRK SAĞLIK HİZMETLERİ M.Y.O.
BAYAT MESLEK Y.O.
ÇAY MESLEK Y.O.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
AFYON SAĞLIK YÜKSEKOKULU
 04.09.2013
DİNAR MESLEK Y.O.
EMİRDAĞ MESLEK Y.O.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ.
İSCEHİSAR MESLEK Y.O.
SİNANPAŞA MESLEK Y.O.
 05.09.2013
AFYON MESLEK Y.O.
VETERİNER FAKÜLTESİ
DAZKIRI MESLEK Y.O.
BOLVADİN UYGULAMALI BİLİMLER Y.O.
GÜZEL SANATLAR FAK.
 06.09.2013
BAŞMAKÇI MESLEK Y.O.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
SANDIKLI MESLEK Y.O.
SULTANDAĞI MESLEK Y.O.
ŞUHUT MESLEK Y.O.
TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
UZAKTAN EĞİTİM MESLEK Y.O.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>