Cumartesi , 25 Haziran 2016
Son
Buradasınız: Anasayfa » GENEL » Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler (2011-2012)

Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler (2011-2012)

Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler (2013-2014)

afyon kocatepe üniversitesi yeni kayıt tarihleriDeğerli öğrencimiz,

Öncelikle üniversitemizi tercih etmeniz nedeniyle teşekkür eder, ülkemizde bütün yolların kesiştiği bu güzel ilimizde, gelecek için büyük ümitler vadeden üniversitemizde öğrenim görecek olmanızdan dolayı sizi tebrik ederiz.

Bu yazıyı dikkatlice okuyup ilk kayıt işlemleri ile ilgili her adımı titiz bir şekilde yerine getirirseniz yapacağınız kayıt sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

İNTERNETTEN ÖN KAYIT İŞLEMLERİ

 1. Memleketinizde, kayıt bürosuna gelmeden önce öğrenim ücreti/katkı payınızı, bulunduğunuz yerdeki en yakın Vakıflar Bankası Şubesine giderek ve TC Kimlik numaranızı vererek, yatırmanızı tavsiye ediyoruz. Her ne kadar kayıtlar sırasında kampüste bir banka şubesi yer alacak olsa da burada uzun süre beklemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca kesin kayıt anında teslim edeceğinizden banka dekontlarınızı kaybetmeyiniz.
 2. İnternete bağlı bir bilgisayardan http://obs.aku.edu.tr/yenikayit adresine bağlanınız, açılan pencereye TC Kimlik numaranızı, baba adınızı ve doğum yılınızı yazıp giriş tuşuna basınız (25.08.2011 günü açılacaktır).
 3. Gelen ekranda sizin daha önce sınav başvuruları sırasında verdiğiniz ve ÖSYM’nin bize aktardığı bilgiler mevcut olup, bu bilgiler içerisinde eksik veya yanlış bilgi olması durumunda düzeltmeleri yapınız. ÖSYM’de mevcut olmayan diğer kişisel bilgileriniz boş olarak gelecektir, bu alanları doldurunuz.
 4. Tüm alanları doğru bir şekilde doldurup “Kaydet” tuşuna basınız. Sistem eksiklik veya hata olması durumunda size uyarı verecektir. Bu hataları düzeltip tekrar “Kaydet” tuşuna basınız. Kaydetme işlemini tamamladıktan sonra ve “Yazdır” tuşuna tıklayarak yazıcıdan çıktısını alınız. .
 5. Ön kayıt işleminiz bitmiştir. Çıktı aldığınız öğrenci ön kayıt belgesinin altındaki tarih ve imza alanını doldurunuz. 05-09 Eylül 2011 tarihleri arasında kesin kayda gelirken aşağıdaki evraklarla beraber “Öğrenci Ön Kayıt Belgesi”ni de getirerek kayıt bürosundaki görevlilere teslim ediniz.
 • Mezuniyet belgesinin aslı
 • 6 adet fotoğraf 4,5 cm X 6cm boyutunda
 • Öğrenci katkı payı makbuzu
 • Afyon Sağlık Yüksekokulu bölümlerine kayıt yaptıracak öğrencilerin resmi yataklı tedavi kurumlarından alacakları sağlık kurulu raporu.
 • Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı programına kayıt yaptıracak öğrenciler ÖSYM tercih kılavuzunda yer alan açıklamalardan 122 nolu koşulda belirtilen şartlara uygun sağlık raporu.

ÖĞRENİM ÜCRETİ/KATKI PAYI

Üniversitede birinci öğrenim öğrencileri katkı payı, ikini öğrenim ve uzaktan öğrenim öğrencileri ise öğrenim ücreti ödemektedirler. Bu ücretler Vakıflar bankasına yatırılacaktır.
Öğrenim ücretleri her yıl bakanlar kurulu kararı ile belirlenmektedir. Normal öğretime kayıt yaptıracak öğrenciler, katkı kredileri çıkmış varsayılarak, öğrenim ücretlerinin %20 sini yatıracaklardır. Katkı kredisi çıkmayan öğrencilerimizden bu fark ikinci dönem tahsil edilecektir.
İkinci öğretime kayıt yaptıracak öğrenciler tam ücret yatıracaklardır.
Öğrenim ücretleri Vakıfbank ödeme gişelerinden, ATM makinelerinden veya internet bankacılığı üzerinden herhangi bir havale ücreti ödenmeden TC kimlik numarası girilerek yapabilir. TC kimlik numarası girildiğinde ödenmesi gereken tutar karşınıza otomatik olarak gelecektir.

UYARILAR

 • Evrakları teslim edip öğrenci belgenizi aldığınızda kayıt işleminiz sona erecektir.
 • Kayıt işlemleri içinde bu işlemleri yapıp belgelerini teslim etmeyenlerin kayıtları geçersiz sayılacaktır.
 • Kesin kayıt için bizzat başvurmanız gerekmektedir. Postayla kayıt yapılmaz.
 • Kesin kayıt için istenilen belgelerin onaysız sureti ve fotokopisi kabul edilmez. Aslını getirdiğiniz takdirde onay işlemi üniversitemizde de yapılabilecektir.
 • Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
 • Bu aşamadan sonra kitap satış bürosuna uğrayıp gerekli kitaplarınızı alabilirsiniz.

MUAFİYET SINAVLARI

1. Fakülte/Yüksekokul/Devlet Konservatuvarı ve Meslek Yüksekokulları bölüm/programlarında okutulmakta olan Bilgisayar I ve II, Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı I ve II, Bilgi ve İletişim Teknolojisi I ve II dersleri için 22.09.2011 saat 10:00’da, Yabancı Dil I ve II dersleri için aynı gün saat 14:00’da muafiyet sınavı yapılacaktır. İlgili dersler için yapılacak olan Muafiyet sınavından alınan notlar öğrencilerin transkriptlerine not ve harf notu olarak yansıyacaktır. Kendinizi muaf olacak seviyede hissediyorsanız bu sınavlara girmenizi özellikle tavsiye ediyoruz.

2. İngilizce hazırlığı olan bölümleri tercih eden öğrencilerimiz için 14 Eylül 2011 Saat 09:30 da İngilizce yeterlik sınavı yapılacaktır. Yeterlik sınavından geçenler İngilizce hazırlık sınıfından muaf tutulacaklardır. Ayrıca bu sınavdan muaf olamayan tüm öğrenciler için 21 Eylül 2011 saat 09.30 da seviye belirleme sınavı yapılacaktır. Detaylı bilgi almak için lütfen http://www.aku.edu.tr adresinden “Akademik Birimler” menüsünden “Yüksek Okullar” grubu altında bulunan “Yabancı Diller Yüksekokulu” bağlantısına tıklayınız.

ULAŞIM

Türkiye’nin tüm illerinden ilimize kara ve demir yolu ile ulaşım mümkündür. Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü ve Öğrenci Kayıt bürosu Afyonkarahisar-Eskişehir/Seyitgazi yolu üzerinde 7. km de Ahmet Necdet Sezer yerleşkesindedir. Kampüsümüze şehir merkezinden minibüsler ve halk otobüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

Afyonkarahisar tren istasyonu şehir merkezinde, şehirlerarası otobüs terminali ise Ankara-İzmir çevreyolu üzerindedir. Otogardan il merkezine yarımşar saatlik ara ile karşılıklı servisler bulunmaktadır.

Öğrenci kayıt işlemleri, kampüs alanımız içerisinde bulunan Eğitim 3 (İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi) binasında yapılacaktır. Kayıt merkezine ulaşım 05.09.2011-09.09.2011 tarihleri arasında Afyonkarahisar otogarından karşılıklı olarak, her gün sabah 09:00 dan öğleden sonra 17:00 a kadar üniversitemiz servis otobüsleri ile ücretsiz olarak sağlanabilecektir. Ayrıca Afyonkarahisar otogarında üniversitemize ait bir danışma bürosu bulunacak ve bir görevlimiz öğrencilerimize ve velilerimize yönlendirmede yardımcı olacaktır.

EĞİTİM-ÖĞRETİM
2011–2012 Eğitim-Öğretim Yılı Fakülte / Enstitü / Yüksekokul / Meslek Yüksekokulu Eğitim Programlarında 19 Eylül 2011, Tıp Fakültesinde 26 Eylül 2011, Veteriner Fakültesi ve Devlet Konservatuarlarında 12 Eylül 2011 de başlayacaktır.

KİTAP BEDELİ

Kayıtlar sırasında temel ders kitapları bedeli olan 120 TL’nin öğrencilerin yanında bulundurması rica olunur.

Afyonkarahisar da geçireceğiniz mutlu bir öğrencilik döneminin başında hepinize sağlık ve başarılar dileriz.

3 yorum

 1. arkadaşlar sağlık raporunu yurdun herhangi bir ilinde alabiliyor muyuz… yardımcı olursanız sevinirim….

 2. o bölümler için belirtilmiş ancak siz yinede sağlık raporu alın yanınıza ne olur ne olmaz, zaten almanız 15 dk falan sürecek, uğraştırmıyorlar.

 3. Kayıt için gerekli listede sağlık raporunu herkez mi getirecek yoksa sadece Afyon Sağlık Yüksekokulu bölümlerine kayıt yaptıracak öğrenciler ve sultandağı myo ya kayıt yaptıracak öğrenciler mi getirecek şimdiden cevabınız için teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>