Perşembe , 30 Haziran 2016
Son
Buradasınız: Anasayfa » FAYDALI BİLGİLER » Cam Buğulanması Nasıl Engellenir?

Cam Buğulanması Nasıl Engellenir?

Buğu önleyiciler, cam buğu gidericiler, buğulu camCamlardaki buğu otomobil içinde biriken nemin camlarla teması sonucu oluşur. Bazen çok sıkıcı hal alan camların buğulanmasını engellemek için aracınızın içersini kuru tutmanız gerekir. Otomobilin iç mekanını kuru tutmanız için işte uygulanması basit birkaç pratik çözüm!

Evinizde bulunan malzemeler ile cam buğulanmasını engelleyici pratik çözümler;

  • Yöntemler arasında en basit olanı halıların altına gazete kağıtları sererek nem oluşumunu engellemektir.
  • Piyasada satılan nem toplayıcılar iç mekanda kalan ve sizin kurutamayacağınız nemi toplayarak buğulanmaya engel olur. En etkili yöntemdir.
  • Açık camlardan içeri giren sular koltukları ıslatabilir ve nem oluşturabilir. Bir kurutma makinesiyle koltukların yüzeylerini kurutabilirsiniz.
  • Otomobilinizin kapılarında bulunan tahliye deliklerinin tıkandıysa kapı içlerinde su birikmesine neden olur. Bu durum hem kapı saçlarının çürümesine hemde neme neden olur.Aynı deliklerden bagaj bölmesinde stepne havuzunun içersinde de vardır. İnce bir çubuk yardımıyla bu delikleri yeniden açabilirsiniz.
  • Havalandırma kanalları toprak, toz, yaprak vs etkenlerden zamanla tıkanabilir. Buralarda biriken sular, kabloların araç kabinine girdiği noktalardan arabanın içine sızar ve nem yaparlar. Havalandırmaları arada temizlemek az da olsa nemin önüne geçmeyi sağlar.
  • Çocuk bezide çok iyi nem toplayıcıdır. Çocuk bezinin içinde bulunan nem toplayıcı granüller nem oluşmasını engeller.
  • Otomobilinizin içine koyacağınız ince çekilmiş kahve nem nedeni ile oluşabilecek kötü kokuyu önleyecektir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>